Diskusija “Kultūra attīstībai – kā to īstenot, kā to izmērīt?”

Pēc UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ielūguma Latvijā viesosies Kanādas kultūru daudzveidības koalīcijas ģenerāldirektors Šarls Valrāns (Charles Vallerand). Viņam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze kultūrpolitikas veidošanā kā nacionālā, tā starptautiskā līmenī. Ievērojamu daļu savas profesionālās karjeras viņš veltījis starptautiskās sadarbības jautājumiem, kas saistīti ar kultūras attīstības projektu īstenošanu dažādās pasaules valstīs. Šarls Valrāns ir pazīstams kā UNESCO 2005. gada Konvencijas par kultūras izpausmju daudzveidības aizsardzību un veicināšanu konsultants un eksperts.

Vizītes ietvaros tiek rīkota publiskā diskusija “Kultūra attīstībai – kā to īstenot, kā to izmērīt?”, kas notiks Rīgā, 2016. gada 16. martā no pl. 13.00 līdz 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās, 11. stāvā. Diskusijā iekļauta Šarla Valerāna prezentācija par sabiedrības iesaisti UNESCO Konvencijas par kultūras izpausmju daudzveidības veicināšanu un aizsardzību īstenošanā un kultūras lomu kā attīstības virzītājspēkam. Habitus pētnieki Anda Laķe un Jānis Daugavietis runās par Latvijas pieredzi kultūras procesu mērīšanā un indikatoru izvēles problēmām. Diskusijas noslēgumā paredzēta ekspertu paneļdiskusija par to, vai kultūra Latvijā tiek izmantota kā instruments citu politiku īstenošanai un kāda ir pieredze izglītības, ekonomikas, reģionālās attīstības jomās. Tāpat eksperti iepazīstinās ar līdzšinējiem kultūras ietekmes pētījumiem.

Diskusija tiek rīkota Valsts pētījumu programmas “Habitus” ietvaros un sadarbībā ar Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo kultūras centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kanādas vēstniecību Latvijā un Latvijas Kultūras akadēmiju. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām pieteikties pasākumam elektroniski, aizpildot vienkāršu anketu.

Pielikumā diskusijas programma.

This entry was posted in Uncategorized. Language: . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
 • Kalendārs

  << Apr 2021 >>
  MTWTFSS
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
 • Pieteikties jaunumiem

 • Atbalsta

  Izglītības un zinātnes ministrija - Logo Studiju un zinātnes administrācija - Logo