“Habitus” pārstāvji Latvijas Kultūras akadēmijas Starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Kultūras krustpunkti X”

14976403_1225997584110188_2769236705811789938_o

No 2. līdz 5. novembrim notika jau desmitā Latvijas Kultūras akadēmijas organizētā kultūras un mākslu zinātnēm un aktualitātēm veltītā Starptautiskā zinātniskā konference “Kultūras Krustpunkti”, kas šogad izvērtās konferenču sērijā un ietvēra dažādus notikumus. Kā ierasts, tajā jaunākos pētījuma datus prezentēja arī “Habitus” pārstāvji.

2.novembrī Konferences ietvaros norisinājās Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Nacionālā kultūras centra un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas kopīgi rīkotā starptautiskā konference „Dziesmu un deju svētki rītdienai”, kur, kā jau ziņots iepriekš, piedalījās četri “Habitus” pārstāvji – Anda Laķe, Rūta Muktupāvela, Agnese Hermane un Līga Vinogradova.

3. novembrī, Latvijas Kultūras akadēmijā notika konferences „Kultūras Krustpunkti X” plenārsēde „AK! jeb aktuālais kultūrā”, kuras ietvaros Guntis Šmidchens (Vašingtonas Universitāte), Rūta Muktupāvela (Latvijas Kultūras akadēmija) un Valdis Muktupāvels (Latvijas Universitāte), uzstājās ar prezentāciju “Dziesmotas sarunas”, atklājot G. Šmidchena grāmatas “Dziesmas vara” latviešu valodas izdevumu.

Plenārsēdes noslēgumā tika prezentēti divi LKA Zinātniskās pētniecības centra sagatavoti zinātnisko rakstu krājumi: 1) starptautiskai auditorijai paredzēts elektronisks zinātnisko rakstu krājums angļu valodā “Culture Crossroads”, www.culturecrossroads.lv; 2) zinātnisko rakstu krājums “Krustpunkti: kultūras un mākslas pētījumi 2016”. Krājumā pieejamas arī “Habitus” pētnieku publikācijas (skatīt šeit).

4. novembrī LKA Teātra mājā Zirgu Pasts (Rīgā, Dzirnavu ielā 46) norisinājās konferences „Kultūras Krustpunkti X” darbs tematiskajās sekcijās. Vienā no tām ar referātu uzstājās “Habitus” pārstāvji Jānis Daugavietis un Agnese Treimane, “Gaumju sadursmes un sekas Dziesmu un deju svētku procesā”.

Vairāk par konferenci https://www.facebook.com/KulturasKrustpunkti.

Foto: Aija Melbārde

This entry was posted in Uncategorized. Language: . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Kalendārs

<< Sep 2018 >>
    MTWTFSS
  • Pieteikties jaunumiem