Starptautiskā zinātniskā konference “Kultūras Krustpunkti IX”

DSC_0426  DSC_0444

No 12.-14.novembrim norisinājās Latvijas Kultūras akadēmijas Starptautiskā zinātniskā konference “Kultūras Krustpunkti IX” sadarbībā ar valsts pētījuma programmu HABITUS. Programmas dalībnieki piedalījās

Plenārsēdē 12.novembrī uzstājās programmas vadītāja Rūta Muktupāvela, projekta vadītāja Anda Laķe, pētnieks Valdis Muktupāvels un Signe Pujāte kā  sadarbības partneris no Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC). Anda Laķe un Signe Pujāte bija sagatavojušas referātu “Dziesmu un deju svētku kustība – starpsvētku perioda refleksijas un nākotnes scenāriji”. Savukārt Rūta Muktupāvela un Valdis Muktupāvels klātesošos aizrāva ar meistarklasi “Tradīcija svešā vai savējā: Dziesmu svētku repertuārs”, kur klātesošie uzzināja, ka ne visas dziesmas, ko uzskatām par “savējām”, patiesi tādas ir.

Konferences beidzamajā dienā norisinājās HABITUS  sekcija “Tradīcijas daudzveidība, pārmantošana un dokumentēšana inovatīvā vidē”.

Sekcijas ietvaros tika noslēgts sadarbības līgums ar “Līvu (lībiešu) savienību – LīvõdĪt”, tāpēc pirmā sekcijas daļa bija veltīta lībiskuma dokumentēšanas aspektiem – Ieva Ernštreite uzstājās ar referātu “Lībiskuma dokumentēšanas aspekti – nepieciešamība un realitāte”, Zoja Sīle, Linda Šarkova, Laila Niedre devās “Pa lībiešu tautasdziesmu pēdām: kādas dziesmas stāsts”, kā arī tikām ieprieicnāti ar lībiešu dziesmu ansambļa Līvlist uzstāšanos. Programmas dalībniece Agnese Treimane arī aizsākusi pētīt šo tēmu “2009. gads lībiešu kopienā I. R. Petravisa-Zariņa videolentē. Izaicinājums pētniekam”.

Teorētisku apskatu par tradīciju deva Māra Mellēna ar referātu “Tradicionālās kultūras pārmantošanas aktuālās problēmas modernitātes ietvarā: folkloras mantojums un dziesmu svētki 21. gadsimtā”. Ārvalstu latviešu pieredzi prezentēja Indra Ekmane (Ekmanis) ar referātu “The steps ofthenation?: Latvian folk dance and identity building”. 

Sekcijas noslēgumā HABITUS dalībnieki prezentēja līdz šim veikto darbu un iegūtos rezultātus programmas ietvaros:  Līga Grīnberga pirmo reizi prezentēja daļu no Baltijas valstu salīdzinošā pētījuma datiem “Dziesmu un deju svētku tradīcijas nākotnes scenāriji: līdzīgais un atšķirīgais Latvijas un Igaunijas dalībnieku skatījumā”. Katrina Butāne pievērsās tradicionālo elementu izmantojumam mūsdienu modē “Mūsdienu “pastalas un prievītes” F. Barta interakcionisma un R. Barta intertekstualitātes teorētiskajā skatījumā”. Jānis Daugavietis klātesošos iepazīstināja ar kultūras līdzdalības mērīšanas iespējām “Lauku amatiermākslas “līmeņa” salīdzināšanas iespējas: novadu kultūras līdzdalības indekss”. Anita Vaivade iepazīstināja ar jaunāko tiesību jomā “Tiesību jaunrade nemateriālā kultūras mantojuma jomā: Latvijas un Francijas pieredze”.

 

This entry was posted in Uncategorized. Language: . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
 • Kalendārs

  << Apr 2021 >>
  MTWTFSS
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
 • Pieteikties jaunumiem

 • Atbalsta

  Izglītības un zinātnes ministrija - Logo Studiju un zinātnes administrācija - Logo