Valda Muktupāvela grāmata “Tautas mūzikas instrumenti Latvijā” iegūst atzinību

Latvijas Zinātņu akadēmija par vienu no nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem 2017. gadā atzina Latvijas Universitātes profesora un Latvijas Kultūras akadēmijas īstenotās Valsts pētījumu programmas “Habitus” pētnieka Valda Muktupāvela grāmatu “Tautas mūzikas instrumenti Latvijā”, kas iznāca 2017. gadā LU Akadēmiskajā apgādā.
Apkopojot vēstures, organoloģijas, folkloristikas, valodniecības un citus datus, Valdis Muktupāvels ir izstrādājis kvalitatīvi jaunu skatījumu uz Latvijas tautā dažādos laikmetos lietotiem skaņu rīkiem. Balstoties uz Eiropas organoloģijas sasniegumiem un pieredzi, ir izveidota mūzikas instrumentu sistemātika, tā ļaujot Latvijas organoloģijas materiālu iekļaut starptautiskā apritē. Pētījums ir publicēts monogrāfijā, enciklopēdiski plašais izdevums ir papildināts ar 157 vēsturiskiem un Latvijas muzejos fotografētiem attēliem, instrumentu izplatības kartēm, nošu pielikumu un rādītājiem.

Grāmatai ir sagatavots tulkojums angļu valodā, un tādējādi unikālais pētījums būs pieejams ne tikai Latvijā, bet starptautiskā mērogā.

Gada balva par nozīmīgākajiem sasniegumiem zinātnē tiek pasniegta kopš 2002. gada. Tai savus sasniegumus var pieteikt universitātes, augstskolas, institūti, zinātniskie centri, kā arī LZA locekļi. Pieteikumus sākotnēji vērtē LZA zinātņu nodaļas, bet pēc tam vairākās kārtās – LZA prezidijs, kas arī izveido galīgo sarakstu.

Valdis GramataMuktupāvels stāsta par savu pētījumu un nomināciju Latvijas Zinātņu akadēmijas gada balvai par zinātnes sasniegumiem 2017.gadā.

Valdis Muktupāvels. „Tautas mūzikas instrumenti Latvijā”. Rīga: Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds, 2017, 320 lpp.

This entry was posted in Uncategorized. Language: . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Kalendārs

<< Oct 2018 >>
    MTWTFSS
  • Pieteikties jaunumiem